Organizator:

Apple stawia na ekologiczne rozwiązania

Podziel się

Planuje m. in. wykonać iPhone z materiałów w 100% pochodzących z recyklingu.

Apple dokłada wszelkich starań, aby kojarzyć się z zieloną firmą dbającą o środowisko. Zmniejsza emisje do powietrza, aktywnie wykorzystuje energię odnawialną i materiały pochodzące z recyklingu. To właśnie przy użyciu materiałów pochodzących z recyklingu planuje produkcję iPhone'a.

Zasoby tylko odnawialne

Zdaniem Tima Cooak, CEO Apple, firma planuje do 2030 roku rezygnację z konsumpcji zasobów ziemi i całkowite przejście na zasoby odnawialne. - Wyzwaniem jest teraz podniesienie świadomości ludzi na temat neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla i nadzieja na osiągnięcie neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla w całym łańcuchu produkcyjnym, aż do konsumenta końcowego - powiedział.

Realne działania

Apple już ma się czym pochwalić w minimalizowaniu szkód w środowisku. Na przykład 40% aluminium używanego do produkcji komputerów Mac podlega recyklingowi, podobnie jak 98% pierwiastków ziem rzadkich w serii iPhone 12. W trosce o środowisko i w celu zmniejszenia śladu węglowego firma usunęła ładowarkę z dostaw do smartfonów.

Polityka firmy wynika przede wszystkim z minimalizowania szkód w środowisku, ale także z zagrożeń, które mogą wyniknąć z niedoborem komponentów do produkcji elektroniki. 

Źródło: Gizchina