Organizator:

Bibeloty na gałęzi i szirtbagi

Podziel się

Wyczarujcie sztukę z Abrys dla środowiska.

Dział Edukacji Ekologicznej firmy Abrys Sp. z o.o. weźmie udział w Letnim Targu Ekologicznym. Na stoisku Abrysu będzie można wziąć udział w warsztatach, a także zakupić ekogadżety oraz publikacje pozwalające edukować przez zabawę.

Warsztaty

Jednym z wydarzeń, w którym będzie można wziąć udział podczas odwiedzin stoiska Działu Edukacji Ekologicznej są warsztaty „Bibeloty na gałęzi”, w ramach których gałęzie posłużą do tworzenia dekoracji z papieru, masy solnej i plastikowych butelek. Wykonane własnoręcznie ozdoby chętni zabiorą do swoich domów, propagując ideę ponownego wykorzystania surowców oraz rozwijania własnej kreatywności. Z kolei warsztaty tworzenia szirtbagów, czyli toreb na zakupy ze starych koszulek, to kolejna szansa zrobienie czegoś użytecznego, oryginalnego i prośrodowiskowego. Torba z niepotrzebnych koszulek doskonale sprawdzi się na co dzień, zastępując jednorazowe opakowania tego typu, a przy tym będzie cieszyć oko  i napawać dumą z własnego projektu oraz wykonania.

Ponadto uczestnicy wydarzeń na stosiku Abrysu będą mogli otrzymać komiks, jeśli przyniosą: korki od butelek po winie, słoiczki o pojemności nie większej niż 300 ml, rolki po papierze toaletowym, guziki lub starą biżuterię (koraliki, kamyczki itp.). Nie liczą się ilość, ale lecz pamięć i zaangażowanie.  Oprócz tego na stoisku firmy będzie prowadzona sprzedaż wytworzonego przez jej pracowników rękodzieła, np. ozdób z gliny, makram czy też obrazów 3D.

Ekologiczne gry i książki

Walory edukacyjne, ciekawy projekt graficzny, estetyka oraz wydruk na papierze z recyklingu to cechy, którymi wyróżniają się ekologiczne gry i książki opracowane przez Dział Edukacji Ekologicznej firmy ABRYS i przeznaczone do sprzedaży podczas Letniego Targu Ekologicznego. Oferowane gadżety uczą prawidłowej segregacji odpadów i wyrosły z potrzeby wprowadzenia na rynek produktów, które mają nie tylko odwoływać do ekologii, ale też same będą ekologiczne.  Dlatego gry planszowe, karciane i publikacje  powstają z papieru z recyklingu, a także wspomagają recykling, ponieważ uczą, jak właściwie postępować z odpadami. Ponadto Abrys jest producentem gadżetów łączących rozrywkę z szerzeniem wiedzy na temat ochrony powietrza i klimatu, a także gospodarki wodno-ściekowej.

Słownik poprawnej segregacji

Nas stoisku firmy Abrys będzie również można nabyć publikację stanowiącą źródło informacji o odpadach oraz wsparcie w codziennych zmaganiach z segregacją. Do jakiego pojemnika należy wrzucić opakowanie po dezodorancie, papier do pieczenia lub zbite naczynie żaroodporne? Gdzie powinna trafić butelka po chemii gospodarczej i po oleju? Czy kopertę z okienkiem powinniśmy wrzucić do papieru? To tylko niektóre z wątpliwości, jakie miewają ludzie, chcący dobrze wypełnić obowiązek segregacji. Odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć w „Słowniku poprawnej segregacji”, który został opracowany przez ekspertów Działu Edukacji Ekologicznej firmy Abrys. W „Słowniku” zebrano i alfabetycznie ułożono 450 odpadów, z którymi mieszkańcy mogą mieć problemy. Ta publikacja to z pewnością kolejny dobry powód, by odwiedzić stoisko Abrysu podczas  Letniego Targu Ekologicznego.