Organizator:

Brytyjczycy rezygnują z plastikowych toreb

Podziel się

Z badań przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii wynika, że coraz więcej osób zwraca uwagę na to, w co pakuje zakupione produkty.

Raport organizacji Green Alliance, przeprowadzony na klientach pięciu głównych supermarketów w Wielkiej Brytanii dowodzi, że konsumenci coraz chętniej wybierają ekologiczne torby do pakowania swoich zakupów.

Właściciele marketów nie ukrywają, że to właśnie bardzo liczne zapytania konsumentów o możliwość zastąpienia tworzyw sztucznych jednorazowego użytku ekologicznymi zamiennikami były motorem zmian. Jeden z marketów odnotował 800% wzrost zapytań klientów o ekologiczne sposoby pakowania zakupionych towarów.

Konsumenci rezygnujący z toreb plastikowych nie określili jednak jakich dokładnie rozwiązań oczekują. Istotnym jest, aby rezygnując z toreb plastikowych wybrać produkt, który będzie miał jak najmniejszy ślad węglowy.

Według badań przeprowadzonych przez Greenpeace i Environmental Investigation Agency, brytyjskie supermarkety co roku wprowadzają na rynek co najmniej 59 miliardów sztuk plastikowych opakowań jednorazowego użytku, średnio w ilości 900 sztuk na jednego mieszkańca Wielkiej Brytanii. Zaledwie 3% opakowań jest przeznaczone do ponownego użycia.