Organizator:

CSR W BANKOWOŚCI

Podziel się

Już w najbliższy piątek odbędzie się konferencja "CSR w praktyce". Blok tematyczny ODPOWIEDZIALNY BIZNES bogaty będzie w wiele paneli dotyczących różnych sektorów. Jednym z nich będzie sektor bankowy. Specjaliści z Santander Bank Polska, Credit Agircole Polska oraz Banku Pekao.

Credit Agricole to trzecia największa instytucja finansowa w Europie, lider bankowości uniwersalnej we Francji.

Działa w 49 krajach świata, w Polsce od 2001 r. W Poznaniu z ramienia Credit Agricole wystąpi Przemysław Przybylski, który od 2017 r. pełni funkcję dyrektora Biura Komunikacji Korporacyjnej i Rzecznika Prasowego tegoż banku. Wcześniej był rzecznikiem i kierownikiem Działu Public Relations Lotniska Chopina w Warszawie, a także rzecznikiem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Lasów Państwowych. Przez ponad 10 lat był dziennikarzem, m.in. w RMF FM, Telewizji Polskiej i Ekspresie Wieczornym. W latach 2001-05 był członkiem Zarządu Głównego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. W latach 2014-15 dwukrotnie wybierany był do trójki najlepszych rzeczników prasowych w branżowym konkursie Protony. 

Drugim bankiem, którego przedstawicielka pojawi się w Poznaniu jest Pekao. W imieniu tej instytucji finansowej wystąpi Wioletta Reimer. 

Od 20 lat związana jest zawodowo z Bankiem Pekao SA. Zajmowała liczne stanowiska menadżerskie i posiada szerokie doświadczenie w obszarach relacji inwestorskich, zrównoważonego rozwoju, kontrolingu finansowego oraz zarządzania projektami. Od września 2008 jest dyrektorem Biura Relacji Inwestorskich oraz odpowiada za kwestie ESG. Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego na Wydziale Zarządzania oraz na  Wydziale Prawa i Administracji. Uczestnik programu Banking Academy prowadzonego przez SDA Bocconi oraz Politecnico of Milano. 

Prelegentką panelu o CSR w obszarze bankowości będzie także Katarzyna Teter, menadżer ds. społecznej odpowiedzialności w Santander Bank Polska. 

Na co dzień koordynuje w banku działania z obszaru zrównoważonego rozwoju, odpowiada za wdrożenie i realizację strategii odpowiedzialnego biznesu oraz przygotowywanie raportów niefinansowych. Absolwentka wydziału „Dziennikarstwa i nauk politycznych” na Uniwersytecie Warszawskim, ukończyła również studia podyplomowe na SGH „Zarządzanie marką” oraz na Akademii Leona Koźmińskiego „CSR. Strategia odpowiedzialnego biznesu”. Tematyką odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju zajmuje się od ponad 8 lat. W codziennej pracy stara się łączyć oczekiwania interesariuszy, z wymogami regulatorów i strategią biznesową firmy. Jej misją jest budowanie świadomości i promocja idei odpowiedzialnego biznesu wśród jak najszerszego grona odbiorców oraz uświadamianie jakie szanse biznesowe niesie za sobą troska o klimat, środowisko czy różnorodność.

Banki stoją przed wieloma wyzwaniami w kontekście kwestii społecznych i środowiskowych w swoich działaniach. O tym jak sobie z nimi radzą i co czeka je w najbliższej przyszłości dowiemy się 15 października między godz. 12:55-13:40.