Organizator:

CSR W SEKTORZE MODOWYM

Podziel się

Podczas październikowej konferencji jeden z paneli bloku odpowiedzialny biznes dotyczył będzie sektora modowego. Swoje wystąpienia w tej części oferują słuchaczom: Anna Orska oraz Przemysław Feliga

Od kilku lat branża modowa w debacie publicznej jest „wytykana” jako ta, która jest jedną z najbardziej zanieczyszczających środowisko. Aktywizm konsumentów i organizacji pozarządowych spowodował, że zmiany w niej zaczęły następować dość szybko i dynamicznie. Dlatego o tym jak zmieniła i nadal zmienia się branża fashion porozmawiają zaproszeni poniżej, krótko opisani prelegenci.

Anna Orska jest polską projektantką biżuterii z tytułem doktora habilitowanego nauk sztuk plastycznych. Pełni także rolę wykładowcy akademickiego. Jej projekty pokazywane były na wystawach m.in. w Berlinie, Mediolanie, Paryżu i Nowym Jorku. Anna Orska to założycielką i właścicielką marki biżuterii artystycznej ORSKA. Anna Orska zaprojektowała tysiące wzorów biżuterii i niewielkich form wzorniczych. Charakterystyczne dla niej jest niestandardowe podejście do projektowania z uwagi na wykorzystywane materiały, a także koncepcję kolekcji. To prekursorka upcyklingu w polskim jubilerstwie. Stworzyła biżuterię m.in. ze starych lin żeglarskich, części samochodowych czy tysiącletniego drewna dębowego. 

Przemysław Feliga to Projekt Manager, który od 2012 związany jest z branżą mody. Absolwent akademii projektowania ubrań i obuwia PENSOLE w Portland. Współtwórca organizacji No More Traffik, czyli ruchu na rzecz zwalczania handlu ludźmi w UK. Od 2018 zajmuje się projektowaniem ubrań dla marki 4F, a od 2020 został liderem zespołu zajmującego się zmianami na rzecz środowiska w OTCF i marce 4F.

O tym, jak w swojej codziennej pracy reagują na wyzwania ekologiczne. Czy sektor modowy może być przyjazny środowisku? Wszystkiego dowiemy się już 15 października!