Organizator:

Konferencja „CSR w praktyce” – już 15 października 2021!

Podziel się

Społeczna odpowiedzialność biznesu nie jest Ci obojętna? Uważasz, że adaptacja do zmian klimatu oraz gospodarka o obiegu zamkniętym to największe wyzwania współczesnego świata? Weź udział w konferencji „CSR w praktyce” już 15 października 2021 na terenie MTP i zainspiruj się rozwiązaniami wprowadzonymi przez liderów rynku.

Konferencja „CSR w praktyce” to inicjatywa Grupy MTP przy wsparciu partnerów merytorycznych CSR Consulting, United Global Compact Polska, Akademii Leona Koźmińskiego ora firmy Deloitte mająca na celu popularyzację dobrych praktyk CSR w biznesie, a szczególnie rozwiązań skupiających się na adaptacji do zmian klimatu oraz gospodarki o obiegu zamkniętym. Pierwsza edycja tego wydarzenia poświęcona będzie pięciu Celom Zrównoważonego Rozwoju, wśród których znalazły się:

  1. Czysta i dostępna energia
  2. Innowacyjność, przemysł, infrastruktura
  3. Zrównoważone miast i społeczności
  4. Odpowiedzialna konsumpcja i produkcja
  5. Działania w dziedzinie klimatu

Zmiany klimatyczne to największe wyzwanie współczesnego świata. Biznes musi edukować przedsiębiorców i świadomego konsumenta.

Według najnowszego badania Research Collective  „Polski konsument a cele zrównoważonego rozwoju” opublikowanego w kwietniu 2021, Polacy uważają, że zmiany klimatyczne są największym wyzwaniem współczesnego świata, a blisko 40% z nas oczekuje od biznesu podejmowania konkretnych działań związanych z realizacją Celów Zrównoważonego Rozwoju.

Dla kogo?

Wydarzenie skierowane jest do praktyków CSR,  pracowników działów PR, którzy pracują w przedsiębiorstwach, planujących uruchomić lub poszerzyć plany zrównoważonego rozwoju i poszukują inspiracji oraz wsparcia. Wśród słuchaczy znajdą się także osoby planujące pracę w zawodzie i przedstawiciele NGO.

Kogo będzie można spotkać?

Do współpracy w przedsięwzięciu zaprosiliśmy firmy i instytucje, które odpowiedzialnie realizują założenia zrównoważonego rozwoju, angażując się przede wszystkim w inicjatywy związane z adaptacją do zmian klimatu. Są już z nami CSR Consulting, United Global Compact Polska, Akademia Leona Koźmińskiego, Deloitte, Credit Agricole, Mercedes Benz i wielu innych!

Program konferencji
Na program konferencji składają się cztery bloki tematyczne:
  • PARTNERSTWO - prowadzący Kamil Wyszkowski, United Nations Global Compact Polska,
  • STARTUPY POZYTYWNEGO WPŁYWU – prowadzący prof. dr hab. Bolesław Rok, Akademia Leona Koźmińskiego
  • ODPOWIEDZIALNY BIZNES - prowadząca dr Marta Karwacka (Deloitte)
  • ODPOWIEDZIALNY KONSUMENT – prowadząca Małgorzata Żochowska (CSR Consulting)
Na koniec wyjątkowa okazja, by posłuchać Dominiki Bettman i Pawła Oksanowicza w trakcie autorskiego spotkania dot. publikacji „Technologiczne magnolie”. Będzie o technologiach, wyzwaniach klimatycznych, sile kobiet i mentoringu.
Serdecznie zapraszamy!
Rejestracja

Udział w konferencji jest bezpłatny, ale obowiązuje rejestracja uczestników. Wydarzenie przyjmie formułę hybrydową, co oznacza, że będzie można wziąć w nim udział stacjonarnie lub online. Rejestracja odbywa się na stronie: https://csrwpraktyce.pl/ 

Patronat merytoryczny

Dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu