Organizator:

Laptopowy offset

Podziel się

Producent laptopów Lenovo planuje globalne wdrożenie swojego programu kompensacyjnego dla nowych produktów marki Think w ramach trwającej inicjatywy CO2 Offset Services.

Lenovo ujawnił plany wprowadzenia programu kompensacji emisji dwutlenku węgla w przypadku zakupów klientów na całym świecie. Do takiej decyzji przyczyniły się pozytywne próby przeprowadzone w krajach skandynawskich, w ramach których zrekompensowano 26 000 ton dwutlenku węgla.

Program został po raz pierwszy uruchomiony jako pilotaż w krajach skandynawskich w lutym 2020 r. W ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy klienci pomogli zrównoważyć 26 000 ton emisji dwutlenku węgla, co odpowiada prawie 1800 lotom w Europie.

Firma planuje wdrożyć program w tym roku na całym świecie, na wszystkich rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, a także na rynkach Azji i Pacyfiku oraz Ameryki Północnej.

System kompensacyjny uwzględnia emisje powstałe podczas produkcji i wysyłki każdego pojedynczego produktu oraz do pięciu lat użytkowania przez konsumentów. Offsety są realizowane w ramach projektów nadzorowanych przez ONZ i ClimeCo, która jest jednym z największych producentów jednostek emisji dwutlenku węgla w USA.

Lenovo koncentruje się na długoterminowej dekarbonizacji. W ubiegłym roku firma wyznaczyła cele, aby zmniejszyć o połowę emisje pochodzące ze swojej działalności i zmniejszyć wpływ łańcucha wartości o 25% do 2030 r., mając na celu osiągnięcie zerowej emisji netto do 2050 r.