Organizator:

Liczy się działanie - Sprzątanie świata 2021

Podziel się

Już 18 września (sobota) zapraszamy mieszkańców Poznania z rodzinami na wspólne sprzątanie terenów zielonych w Poznaniu.

Szanując przyrodę i pielęgnując postawy aktywnej ochrony natury chcemy zaangażować wszystkich, którzy widzą potrzebę i czują odpowiedzialność za poprawę stanu środowiska naturalnego. 

Gdzie i o której jest start akcji?

Startujemy punktualnie o 10.00 przy ul. Dębińskiej 16 (vis a vis wjazdu do ROD Mazurek).  Na uczestników będą czekać wszelkie potrzebne materiały do zbierania śmieci.

Jak dojechać?

Autobusem linii 603, start: Garbary. Wysiadamy na przystanku o nazwie: Droga Dębińska, który jest w bliskim sąsiedztwie zbiórki.  Polecamy też rower lub inny ekologiczny środek transportu. Ci, którzy przyjadą samochodem, będą go mogli zaparkować vis a vis wjazdu do ROD Mazurek.

Na czym polega i jak długo będzie trwać akcja?

W trakcie spaceru (ok. 2 km) terenem Lasku Dębińskiego pozbieramy śmieci, które nie powinny tam zalegać. Jest to spokojna okolica, dająca możliwość kontaktu z naturą. Tym bardziej  konieczne jest działanie i doprowadzenie miejsca do równowagi. Pamiętajmy, iż takie tereny dają nam niezbędny tlen, gromadzą zapasy wody pitnej, ale również są przestrzenią w której rozwija się unikalna flora i fauna. To w dużej mierze od nas samych zależy w jakich warunkach żyjemy!

Akcja trwać będzie do 12.00. Na zakończenie przygotowaliśmy drobne upominki i poczęstunek. Prosimy o zabranie jeśli to możliwe własnych kubków termicznych i łyżeczek. Tym oto sposobem zminimalizujemy nadwyżkę śmieci.

Dzieci i młodzież uczestnicząca w wydarzeniu dostanie dyplomy potwierdzające wolontariackie zaangażowanie.

Zainspiruj się i dbaj o przyrodę z nami!

Nasze nawyki, zachowania mają wpływ na większą całość, jaką jest kondycja otaczającej natury!

Grupa MTP wspiera Cele Zrównoważonego Rozwoju w ramach Agendy ONZ.

Organizatorzy: Grupa MTP, GOAP, Miasto Poznań

Partnerzy: POLECO