Organizator:

Odpowiedzialny biznes sektora handlowego

Podziel się

Sektor handlowy jest bardzo mocno powiązany z codziennymi wyborami i decyzjami konsumentów. Konsumenci jednak, coraz bardziej obawiają się zmian klimatycznych i oczekują aktywnych działań od firm z branży, w tym tak ważnego sektora handlowego. O jego wyzwaniach i rzeczywistości opowiadać będą: Marta Mikliszańska (Allegro), Tomasz Kuliś (Na gramy- sklepy bez plastiku) i Anna Gorączka (Żabka Polska).

O tym, jak Allegro rozpędza zrównoważony e-commerce dla klientów, sprzedawców i środowiska prelekcję wygłosi Marta Mikliszańska. 

Marta jest ekspertką ds. publicznych i odpowiada za politykę publiczną oraz obszar zrównoważonego rozwoju w Allegro.pl. Ma wieloletnie doświadczenie w organizacjach biznesowych i administracji parlamentarnej. Przed dołączeniem do Allegro w 2018 r., doradzała wielu polskim i międzynarodowym firmom m.in. z sektora IT w budowaniu relacji rządowych i tworzeniu strategii komunikacyjnych. Ukończyła stosunki międzynarodowe i studia latynoamerykańskie na Uniwersytecie Warszawskim oraz studia europejskie w Krajowej Szkole Administracji Publicznej; była także stypendystką Rządu Brytyjskiego na London School of Economics.

 

Drugim z prelegentów będzie Tomasz Kuliś, który po wieloletniej pracy w korporacjach, postanowił założyć własny etyczny biznes.

"Na Gramy. Sklepy bez plastiku" - to sieć sklepów zero waste. Można znaleźć tu zdrową żywność sprzedawaną na wagę, kosmetyki naturalne, środki czystości, akcesoria zero waste. Żywność można kupić do własnych pojemników, bądź też dostępnych za darmo opakowań papierowych, słoików i Toreb Bumerangów. W sklepach prowadzone są też punkty wymiany roślin i książek. Na Gramy rozwija ze swoimi dostawcami model gospodarki zamkniętej. Angażuje się w wiele akcji ekologicznych wraz z budowaną wokół sklepów społecznością młodych ludzi, którym bliska jest ochrona środowiska i przeciwdziałanie zmianom klimatu. Na Gramy to obecnie 6 sklepów stacjonarnych (Poznań, Łódź, Warszawa, Wrocław, Pabianice, Konstantynów Łódzki) oraz sklep internetowy. 

 

Trzecie wystąpienie tego panelu to prelekcja Anny Gorączki pełniącej rolę Green Officera w firmie Żabka Polska i odpowiadającej za budowanie Strategii Odpowiedzialności w obszarze Zielonej Planety, dekarbonizację spółki oraz rozwiązania w zakresie cyrkularności. 

Anna przez wiele lat pracowała w firmach FMCG prowadząc działy Insights i strategii. Jest także współautorką raportów proekologicznych „Ziemianie projektują” (2020) i „Ziemianie regulują” (2020) oraz książek „Data Driven Decisions” i „Gamification. Jak wygrać zaangażowanie respondenta”. 

-„ W Żabce uważamy, że nie można myśleć jedynie o tym, co jest tu i teraz, bowiem nie zobaczymy wtedy jutra. Z myślą o naszej wspólnej przyszłości już dzisiaj troszczymy się o naszą planetę dążąc do neutralności klimatycznej w ramach zakresu 1 i 2 do 2025 roku”

 

Już teraz niezmiernie zachęcamy do wzięcia udziału w tym panelu tematycznym, który potrwa od 11:55-12:40.