Organizator:

ODPOWIEDZIALNY BIZNES W SEKTORZE TRANSPORTOWYM

Podziel się

Konferencja "CSR w praktyce" już 15 października w Poznaniu. W ramach bloku Odpowiedzialny Biznes swoje prelekcje wygłosi wielu specjalistów z wielu branż, w tym z branży transportowej.

W panelu poświęconemu transportowi wystąpią: dr Ewa Łabno-Falęcka z grupy Mercedes-Benz Polska oraz Mateusz Figaszewski z firmy Solaris Bus & Coach. Prelegenci poruszą ważne w perspektywie ich branży tematy. 

Dr Ewa Łabno-Falęcka to absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego. Obecnie nauczyciel akademicki w Polsce i Niemczech. W latach 1993-1999 była radcą do spraw kultury w ambasadzie RP w Bonn. Od  2000 roku jest odpowiedzialna za komunikację i relacje zewnętrzne w Grupie Daimler AG w Polsce (m.in. spółki Mercedes-Benz Polska i Mercedes-Benz Manufacturing Poland). Laureatka wielu nagród branżowych. To także członkini Rady Marek Superbrands i Rady Programowej Kongresu Kobiet. Współzałożycielka i pierwsza prezeska Stowarzyszenia Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego oraz Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Odznaczona przez Ministra Infrastruktury "Za Zasługi dla Transportu RP” (2014) oraz Krzyżem Zasługi na Wstędze Republiki Federalnej Niemiec (2019).

Mateusz Figaszewski pełni funkcję Pełnomocnika Zarządu ds. Rozwoju E-mobilności i PR. Od blisko dwudziestu lat pracuje w firmie Solaris, w której odpowiedzialny jest za komunikację zewnętrzną oraz promocję pojazdów nisko i zeroemisyjnych oraz analizy rynku. Członek Komitetu Przemysłu przy UITP (Światowe Stowarzyszenie Transportu Publicznego), gdzie aktywnie wspiera bezemisyjne rozwiązania dla transportu publicznego. 

Podczas swoich wystąpień prelegenci będą mówić między innymi o:

  • transporcie publicznym w miastach i stojącymi przed nim wyzwaniami,
  • nowych niskoemisyjnych i zeroemisyjnych technologiach w transporcie publicznym,
  • wpływie transportu publicznego na jakość życia w miastach i tym samym przyczynianie się do realizacji celów zrównoważonego rozwoju,
  • śledzeniu emisji CO2,
  • "eko-teraźniejszości" i prognozach na przyszłość.