Organizator:

ODPOWIEDZIALNY BIZNES

Podziel się

Trzeci blok tematyczny konferencji "CSR w praktyce" obejmie tematykę odpowiedzialnego biznesu. O tym jak firmy z najważniejszych sektorów polskiej gospodarki radzą sobie z adaptacją do zmian klimatu i konsekwentnym niwelowaniem negatywnego wpływu prowadzonej działalności na ekosystem opowie dr Marta Karwacka z Deloitte Polska.

Aż 81 proc. Polaków deklaruje, że zmiany klimatyczne są dla nich powodem do obaw. A sześciu na dziesięciu badanych odczuwa poważny niepokój związany ze stanem środowiska naturalnego. Transformacja klimatyczna firm jest już koniecznością nie tylko dlatego, że wymuszają ją zmiany regulacyjne, ale chce ich społeczeństwo. 81 proc. Polaków, którzy przyznają, że przejmują się zmianami klimatu to przecież potencjalni pracownicy i klienci, i to ich potrzeby powinny być na pierwszym miejscu w biznesie. Prawie dwie trzecie Polaków deklaruje, że w ciągu ostatniego miesiąca czuło niepokój z powodu zmian klimatycznych. To alarmujący wynik, który powinien skłonić firmy do działania.

Czym zatem różni się podejście do społecznej odpowiedzialności biznesu wśród liderów rynkowych w sektorze bankowym, transportowym, handlowym czy farmaceutycznym? W jaki sposób liderzy rynku realizują plan zrównoważonego rozwoju przedsiębiorstwa? O tym wszystkim w Poznaniu opowie dr Marta Karwacka, która od kilkunastu lat zajmuje się problematyką zrównoważonego rozwoju i ESG. 

Marta Karwacka jest autorką pierwszej na polskim rynku książki na temat współpracy biznesu z organizacjami pozarządowymi w ujęciu CSR. Zajmuje się tematyką odpowiedzialnej konsumpcji w branży odzieżowej. Jej zaangażowanie w promowanie zrównoważonego rozwoju w sektorze mody zostało wyróżnione przez Magazyn ELLE statuetką ELLE Style Awards 2018. Gościnnie wykłada na uczelniach wyższych, jest prelegentką na konferencjach poświęconych zrównoważonemu rozwojowi. W 2021 r znalazła się na liście Liderek Zrównoważonego Rozwoju opublikowanej przez Forbes Women.

Blok ODPOWIEDZIALNY BIZNES w ramach konferencji CSR w praktyce potrwa od 11:00-15:20.