Organizator:

Poznajcie Caritas Laudato si' - Wystawcę na ECO TRENDS 2020!

Podziel się

Sami o sobie piszą tak: "TROSKA JEST BOSKA! My troszczymy się o Matkę Ziemię, tworzymy ekologiczne projekty lokalne w Polsce, oddolnie zmieniamy klimat, cieszymy się darem stworzenia!" Poznajcie Wystawcę ECO TRENDS 2020 - Caritas Laudato si'!

 

 

Caritas Polska odpowiadając na apel papieża Franciszka zawarty w encyklice Laudato si’ rozpoczyna współpracę z NFOŚiGW by, podobnie jak wiele innych organizacji katolicki na świecie, swoim działaniem odpowiadać na rosnące potrzeby ekologiczne ludzkości i środowiska.

Kluczowe jest rozszerzenie typowej dla Caritas troski o ludzi, tak by obejmowała ona także troskę o „wspólny dom” – Ziemię, o naszą wspólną przyszłość i bezpieczeństwo.

Działania projektowe w zakresie ekologii integralnej obejmują:

1) aktywizacja wspólnot Caritas w Polsce i kształtowanie postaw prośrodowiskowych ich członków poprzez realizację praktycznych działań;
2) budowanie społeczeństwa obywatelskiego w duchu Społecznej Nauki Kościoła Katolickiego, zwłaszcza w duchu encykliki Laudato si’,
3) rzecznictwo na rzecz wdrożenia traktatu paryskiego i ochrony najsłabszych mieszkańców planety przed skutkami degradacji środowiska i zmian klimatu.

Projekt zakłada m.in. stworzenie sieci animatorów Caritas Laudato si’ oraz wspieranie lokalnych inicjatyw wolontariackich, parafialnych i szkolnych wspólnot Caritas.

Zapraszamy na stoisko Caritas Laudato si'! na ECO TRENDS 2020!
Odwiedź stronę Wystawcy, kliknij TUTAJ

 

O Eco-Trends Bilety i dodatkowe informacje Standardy bezpieczeństwa