Organizator:

STARTUPY POZYTYWNEGO WPŁYWU!

Podziel się

To kolejny z bloków tematycznych konferencji "CSR w praktyce", który poprowadzi prof. dr hab. Bolesław Rok.

Przedsiębiorczość pozytywnego wpływu to nowa fala w biznesie, która w coraz większym stopniu jest wspierana przez inwestorów finansowych i społecznych, przez instytucje prywatne i publiczne.

Startup pozytywnego wpływu to innowacyjna forma przedsiębiorczości skierowanej na rozwiązywanie istotnych wyzwań społecznych, podejmowana przez osoby, które działają z pasją w imię dobra wspólnego i potrafią doprowadzić do wzrostu wartości organizacji a także jakości życia ludzi i środowiska. 

Na czym szczegółowo polega to zjawisko? W jaki sposób związane jest z dostępnymi technologiami? Tego dowiemy się z prezentacji kilku przykładów startupów z obszarów środowiskowych. 

Prelegentem tego jakże wartościowego bloku tematycznego będzie wykładowca Akademii Leona Koźmińskiego, prof. dr hab. Bolesław Rok, który od ponad 30 lat związany z biznesem jako przedsiębiorca, doradca, mentor, rzecznik etyki i promotor społecznej odpowiedzialności biznesu. Współautor corocznego Rankingu Odpowiedzialnych Firm i Startupów Pozytywnego Wpływu dla Kozminski Business Hub, współzałożyciel Forum Odpowiedzialnego Biznesu, współtwórca programu Climate Leadership powered by UN Environment. Uczestnik wielu polskich i międzynarodowych projektów z zakresu innowacji społecznych, gospodarki obiegu zamkniętego, neutralności klimatycznej biznesu, przygotowywania i wdrażania programów etyki, odpowiedzialności biznesu, compliance oraz zrównoważonego rozwoju.

Blok STARTUPY POZYTYWNEGO WPŁYWU potrwa od 10:25-10:55.