Organizator:

System LOOOP pomaga przekształcić stare ubrania w nowe

Podziel się

H&M oferuje klientom w Szwecji możliwość przekształcenia niechcianej odzieży w nowe ulubione ubrania z pomocą systemu recyklingu.

Maszyna wielkości kontenera przetwarzająca stare tekstylia w nowe jest częścią większego planu. Znana siec sklepów odzieżowych chce osiągnąć pełen obieg zamknięty w produkcji ubrań. - Wprowadzamy innowacje w materiałach i procesach, jednocześnie inspirując klientów do jak najdłuższego użytkowania naszej odzieży - informują przedstawiciele marki H&M.

- Nieustannie badamy nowe technologie i innowacje, aby pomóc w transformacji branży modowej, ponieważ pracujemy nad zmniejszeniem zależności od pierwotnych zasobów - powiedział Pascal Brun, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w H&M.

Looop wykorzystuje technikę, która rozpruwa i łączy stare ubrania w nowe. Ubrania są czyszczone, rozdrabniane na włókna i szyte z nowej przędzy, z której następnie powstają nowe np. czapki czy bluzki. W trakcie procesu należy dodać kilka materiałów pierwotnych pozyskiwanych w sposób zrównoważony. Marka H&M pracuje nad tym, aby udział ten był jak najmniejszy. System nie wykorzystuje wody ani chemikaliów, dzięki czemu ma znacznie mniejszy wpływ na środowisko niż przy produkcji odzieży od podstaw.

Źródło: https://about.hm.com/