Organizator:

Kaufland wprowadza rozwiązania przyjazne środowisku

Podziel się

Energooszczędne oświetlenie LED, wymiana mebli chłodniczych i instalacji chłodniczej na ekologiczną, która umożliwia wykorzystanie ciepła odpadowego do ogrzewania sklepów to tylko niektóre z rozwiązań wprowadzone przez sieć Kaufland.

W sklepach zamontowane zostaną kasy samoobsługowe, cyfrowe ekrany wyświetlające aktualną ofertę promocyjną, a także multimedialne czytniki cen.

Zdrowe nawyki

W zależności od lokalizacji sklepu pojawią się między innymi Strefy Świadomego Żywienia, gdzie klienci w jednym miejscu znajdą produkty wege, bez glutenu czy z niską zawartością cukru. W wybranych marketach będzie można skorzystać z butelkomatów, czyli automatów przyjmujących kaucjonowane butelki, za które można otrzymać bon na zakupy w sklepach Kaufland. W odnowionych placówkach pojawią się również inne rozwiązania przyjazne środowisku, takie jak energooszczędne oświetlenie LED. W zależności od lokalizacji zaplanowana jest także wymiana mebli chłodniczych i instalacji chłodniczej na ekologiczną, która umożliwia wykorzystanie ciepła odpadowego do ogrzewania sklepów, co pozwala na redukcję emisji dwutlenku węgla.

Poprawa infrastruktury

Kaufland w 2020 sieć otworzył 12 nowych marketów, z czego 7 to placówki należące wcześniej do Tesco. W wybranych placówkach pojawią się również Strefy Świadomego Żywienia oraz odnowione piekarnie. Sieć poprawi również infrastrukturę techniczną placówek (instalacje elektryczne, oświetleniowe, wentylacyjne oraz sieć LAN) i odnowi strefy socjalne dla pracowników. Modernizacje marketów przejętych zakończą się w 2022 roku.

Modernizacja wybranych palcówek

Zakupy w odnowionych placówkach mogą już robić mieszkańcy Pabianic, Sanoka oraz Nowej Soli. W najbliższym czasie modernizacji zostanie poddanych 14 marketów Kaufland w wybranych miastach w Polsce: 7 z nich to sklepy, które zostały wybudowane przez sieć, natomiast pozostałe 7 placówek to markety, które należały wcześniej do Tesco (m.in. w Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku).

Zakończyły się prace w Pabianicach, Nowej Soli i Sanoku. Modernizacje w pozostałych marketach wybudowanych przez Kaufland rozpoczną się od maja 2021 r. do stycznia 2022 r. i zakończą się w pierwszej połowie 2022 roku. Zmiany zajdą w sklepach w Bielsku Podlaskim, Brodnicy, Kościanie, Lesznie, Nowym Dworze Mazowieckim, Pile i Wałczu.