Organizator:

Mattel wprowadza nowy program zwrotu zabawek

Podziel się

Firma Mattel ogłosiła uruchomienie programu odbioru zabawek, którymi dzieci przestały się bawić. Nowy program ma na celu odzyskiwanie i ponowne wykorzystanie materiałów ze starych zabawek w nowych produktach firmy.

Celem firmy jest produkcja do 2030 roku zabawek i ich opakowań z tworzyw sztucznych w 100% pochodzących z recyklingu, nadających się do recyklingu lub pochodzenia biologicznego.

- Kluczową częścią naszego procesu projektowania produktów jest nieustanne skupianie się na innowacjach, a znajdowanie zrównoważonych rozwiązań jest jednym ze znaczących sposobów wprowadzania innowacji. Nasz program Mattel PlayBack jest tego doskonałym przykładem, umożliwiając nam przekształcanie materiałów z zabawek, które przeżyły swój okres użytkowania, w materiały pochodzące z recyklingu dla nowych produktów - powiedział Richard Dickson, prezes i dyrektor operacyjny Mattel.

Aby wziąć udział w programie Mattel PlayBack, konsumenci mogą odwiedzić Mattel.com/PlayBack, wydrukować bezpłatną etykietę wysyłkową oraz spakować i wysłać nie używane już zabawki Mattel z powrotem do producenta. Zebrane zabawki zostaną posortowane i rozdzielone według rodzaju materiału oraz odpowiednio przetworzone i poddane recyklingowi. W przypadku materiałów, których nie można ponownie wykorzystać jako materiałów produkcyjnych, Mattel PlayBack przekształci je w energię. W momencie uruchomienia programu przyjmowane będą zabawki Barbie®, Matchbox® i MEGA®. Lista marek zabawek do recyklingu będzie systematycznie powiększana.

„W Mattel jesteśmy zaangażowani w zarządzanie wpływem naszych produktów na środowisko” - dodała Pamela Gill-Alabaster, globalna dyrektor ds. Zrównoważonego rozwoju w firmie Mattel. „Program Mattel PlayBack pomaga rodzicom i opiekunom zapewnić, że materiały pozostaną w zabawie i nie trafią na wysypiska śmieci, w celu ponownego wykorzystania tych materiałów jako materiałów pochodzących z recyklingu w nowych zabawkach. To ważny krok, który podejmujemy, aby sprostać rosnącemu globalnemu wyzwaniu związanemu z odpadami ”.

Mattel PlayBack będzie początkowo dostępny w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Docelowo program zostanie rozszerzony na Francję, Niemcy i Wielką Brytanię.

Źródło: Mattel INC.