Organizator:

Mniej o 27 milionów plastikowych opakowań w skali roku

Podziel się

Duńska sieć supermarketów dekoracyjnych rozpoczęła wymianę opakowań pościeli oraz prześcieradeł z plastikowych na papierowe taśmy. Pozwoli to usunąć 27 milionów plastikowych toreb rocznie.

Pierwsze produkty w opakowaniach z ekologicznej, papierowej taśmy trafią do sklepów już wkrótce. Plastikowe  będą sprzedawane do wyczerpania zapasów, wcześniej zamówionych towarów.

Zredukowanie 27 milionów plastikowych opakowań wśród pościeli i prześcieradeł, które JYSK sprzedaje każdego roku, wyeliminuje ze środowiska rocznie około 475 ton szkodliwego plastiku.

Nowe opakowanie zrobione zostały z materiału z certyfikatem FSCTM (FSCTM N001715). FSCTM to skrót od Forest Stewardship CouncilTM, czyli organizacji non-profit, która odpowiada za system etykietowania drewna i papieru, pochodzących ze zrównoważonych upraw leśnych, uwzględniających otoczenie roślinne i zwierzęce. Znak FSC dotyczy odpowiedzialności środowiskowej, społecznej i ekonomicznej.

Ekologiczne opakowania będą wspierały również domowy recykling wśród klientów. Papierowe taśmy można poddać recyklingowi.